Sağlam Temeller

Kendinizi aşağıdaki cümlelerden en az birini düşünürken buluyor musunuz?

 • “Gün içerisinde her şey iyi gidiyor, akşam ipin ucu kaçıyor.”
 • “Evde kimse yokken gizli gizli yiyorum.”
 • “Yalnız/üzgün/öfkeli hissettiğimde kendimi ağzıma bir şeyler tıkarken buluyorum.”
 • “Nasıl beslenmem gerektiğini biliyorum ama yapamıyorum.”
 • “Çok kez kilo verdim aldım. Bir daha verebileceğime inanamıyorum.”
 • “Dışarı çıkacağım zaman yiyecekler yüzünden endişeleniyorum.”
 • “Vücuduma güvenmiyorum, onu dinlemeye kalksam ohooo çok kilo alırım.”

Bu ve daha ekleyebileceğimiz bir çok cümleyi Sağlam Temeller programları boyunca danışanlarımdan sık sık duydum. Ve bu cümlelerin 6 haftada nasıl dönüştüğünü de birlikte gördük.

Sağlam Temeller işin özünde bir iyi hissetme, kendine iyi davranma programıdır. Ama spesifik olarak yiyecek çevresinde huzursuz, kaygılı, pişman, ümitsiz hisseden kişilerin bir araya gelmesi ve yine yiyecek çevresinde iyi hissetmeyi sağlar. Bunu yaparken de bilimsel yöntemleri kullanır. Mottomuz “Ne yaparsan yap, yeter ki iyi hisset, kendine iyi davran.” Çünkü kötü hissettiğiniz bir şeyi uzun süre sürdürmenizi sizden bekleyemem. İrade herkeste tükenmeye mahkumdur. Kimisinde önce, kimisinde sonra. Bu yüzden bu program irade gücüne bağımlı bir program değil. Özyeterliliği arttırmaya yönelik çalışıyoruz.

Beslenme davranışlarınızdan bıkmış, normal yemeyi ve hissetmeyi unutmuş olabilirsiniz. Bu programda Sezgisel Yeme yöntemleri ile, danışanlarımın sıklıkla “normal bir insan gibi” diye tanımladıkları yeme düzenine dönmeyi amaçlıyoruz.

Vermek istediğiniz kilolarınız olabilir, ama kendinize kötü davranıyor, kendinizi kötü hissediyor, diyetlerinizde istediğiniz yere artık varamıyor olabilirsiniz. Bu programla bir yeme düzenini takip edebilmek için, Bilişsel Davranışçı Terapi yöntemleri yardımıyla gerekli düşünsel ve davranışsal yetileri çalışıyoruz.

Kısaca bu program psikoloji üzerine. İstiyorum ki hepimiz huzurlu olalım. Yesek de huzurlu olalım, yemesek de huzurlu olalım.

 • 6 haftalık eğitim süresi ?
 • 10 adet adımın anlatıldığı videolar ?
 • 30’u aşkın konu içeriği ile bilgilendirici ekstralar videoları ?
 • Çalışma Kitapçığı pdf’i ile adımlara destek materyali ?
 • Facebook grubunda ödev takibi, tek tek geri bildirim, ilgi alaka ?
 • Facebook Canlı Yayını (Çarşamba) soru cevaplar. ❓ ?
 • WhatsApp grubu (opsiyonel) 7/24 mesajlaşabileceğiniz, derdinizi anlayan, aynı yolun yolcusu grup üyeleri ?‍♀️?

Bütün program online yürütülüyor. Bu yüzden Türkiye’nin neresinde olursanız, saat farkına da takılmadan dünyanın her yerinden katılabilirsiniz.

Sağlam Temeller PLUS

PLUS paketi yukarıda yazılanlara ek birebir görüşmeler içeren pakettir.

 • 6 adet birebir görüşme
 • İlk görüşme 1 saat + beslenme davranışı analizi
 • 30 dakikalık 5 adet devam görüşmesi

Bu 6 görüşmeyi de en fazla 8 haftaya yayıyoruz. Görüşmeler aksi belirtilmediği sürece online yapılıyor. PLUS paketi özellikle uzun süredir sorun yaşayan ya da birebir temas halinde daha kişisel bir ilerleme süreci tercih edenlere tavsiye edeceğim paket. Kendinize olan inancınız azaldıysa, yarı bırakmaktan çekiniyorsanız ya da sormak ve konuşmak istediğiniz konularınız varsa bu paket sizin için daha faydalı olabilir.

Hangi paketi seçeceğinizden emin değilseniz bana yazabilirsiniz, sizin ihtiyacınıza, zamanınıza ve kaynaklarınıza uygun pakete yönlendirmede yardımcı olurum. Adresim: merhaba@kardit-habitlab.com

 • (6. hafta) Şimdi buraya ne yazsam biraz eksik kalacak, çünkü kendimi çok çok iyi hissediyorum ? Kardelen iyi ki varsın, iyi ki karşıma çıktın ve ben iyi ki bu programa katıldım ? Ben öncelikle kendime ne kadar acımasız davrandığımı fark ettim ve kendimi sevmeye, özen göstermeye başlamamla birlikte hayatımda ne kadar çok şeyin değiştiğini fark ettim. Artık kilo vermeyi odak noktamdan çıkardım, gün boyunca “ne yesem, sağlıklı olsun” düşünceleri ve sağlıklı yiyemediğim zaman da kendime kızıp cezalandırmayı bıraktım. Hepinizi çok seviyorum, çok güzel bir 6 hafta geçirdim, hepinize teşekkür ederim ?
 • (6. hafta) Şimdiye kadar dahil olduğum beslenme odaklı programlar içinde benim için en tatmin edici ve en net geri dönüş aldığım programdı diyebilirim. Beslenme konusunda sıkıntı yaşayan herkese tavsiye edebilirim.
 • (6. hafta) Şunu açıkça söyleyebilirim ki hayatımda kendime yaptığım en büyük iyiliklerden biri oldu bu programa katılmak. Belli bir beslenme programında bile olsam, yarın da yiyebilirim hissi, bunu bilmek çok rahatlatıcı oldu. Kendime özgü olduğunu sandığım ve kendimi bunun için suçladığım davranış biçimlerini başka insanlarda da gördüm. Yalnız değilim hissi bana güç verdi. Yemekle kavga etmemeye başladım. Yiyip hayatıma devam edebiliyorum. Orada kalmıyorum. Onun için üzülmüyorum. Kendimi suçlamıyorum. Sosyalleşme korkum bitti. Planlamanın sadece katı diyet listeleri planlamak olmadığını öğrendim. 6 hafta sonunda bir baktım ve gördüm ki avantajlar listem bile büyük oranda değişmiş. Kendime karşı daha dürüst olmışım. Tartı hayatımda bir korku unsuru olmaktan çıktı. Burada yakaladığım özgürlül, tüm yeme alışkanlıklarım, bu konudaki duygu ve düşüncelerime sirayet ett,, rahatladım. Kendimi yeme davranışımla ilgili güçlenmiş ve ipleri elime almış hissediyorum. Teşekkürler Kardelen ve arkadaşlar ?
 • (6. hafta) Kendime vakit ayırmak, kendimi tanımak, kendimi anlamaya çalışmak, kendimi sevmek ve şefkat göstermek adına farkındalıklarla dolu bir deneyimdi. Sağlam temellerin her bir adımı için kalpten teşekkür ediyorum. Sevgiler.
 • (1. hafta) Ben bunları sadece kendim yaşıyorum zannedip üzülürdüm. Başkalarının da yaşadığını görmek bile güçlendirdi açıkçası.
 • (3. hafta) Geç de olsa hatırlatma kartlarımı hazırladım. Bu arada anlayışın için teşekkür ederimKardelen. İlk haftadan sonraki kopuşum normalde bu programdan kopmama sebep olurdu, ama sen o kadar anlayışlı davrandın ki, benim için çok zor olmasına ragmen konsantrasyounumu toplayabildim ve işte buradayım ? Ayrıca her videonun sonunda “kendinize iyi davranın” sözün ruhuma dokunuyor resmen. Çok faydalı bir program oluyor benim için, kendimi net olarak en başarısız olarak gördüğüm beslenme konusuna bakışım yumuşadı, kendime karşı biraz daha şefkatliyim ❤??
 • (4. hafta) Hani hep deriz ya stresten yiyorum diye, söyleyip söyleyip duruyorum ama bunun ne demek olduğunu anlamaya başlayalı bile çok olmadı benim için. Yeme isteğinin altındaki gerçekten bana seslenen beni, sesleri yeni yeni duymaya, dinlemeye başladım. Gün içinde de kendimi bu düşünceler içerisinde yakalıyorum: gerçekten acıktım mı? Gerçekten canım mı çekiyor yoksa o probis paketi ve çay ile gömülüyor muyum? Yine böyle diyerek yediğim de oluyor, ertelemeyi başardığım da. Bunu büyük bir kazanç olarak görüyorum. Sorgulamaya, düşünmeye başlayınca bir alışkanlığı değiştirme isteği daha da artıyor. Farkındalığın verdiği rahatsızlık tabi ki tek başına yeterli değildir ama küçük de olsa bir adım değil mi hep dediğimiz gibi ? Burada, seninle, sizlerle olmaktan mutluyum.
 • (4. hafta) Bir haftadır Cumartesi hariç her gün tartıldım: 65.7, 65.9, 65.7, 65.0, 65.4, 65.7 şeklinde sonuçlar aldım. Bugün şöyle bir farkındalık yaşadım “BEN BÜTÜN HAFTA İSTEDİĞİMİ YEDİM VE KİLO ALMADIM” buna o kadar çok sevindim ki. Normalde her yediğimde kilo alıyorum diyerek yaklaşıyordım, şu an OFYe ile ye, doyunca bırak, ihtiyacnın var mı? diyerek yaklaşıyorum. Bu hafta içinde alkol de aldım, çikolata da yedim, güzel güzel yemekler yedim… Stressiz istediğini yiyerek beslenmek güzel geldi ?
 • (4. hafta) Gün içerisinde onu yeme bunu yeme sınırlamalarım kalktığında sadece açken bir şeyler yeme ihtiyacı hissediyorum İYİ HİSSEDİYORUM ???
 • (4. hafta) Dün duygusal olarak zor bir gün geçirdim ve canım bir şeyler yemek istiyordu, su içip sakinleşmeye çalıştım ve bu arada bunun duygu dalgalanması olduğunu sakinleşmem gerektiğini hatırlattım sürekli. Yarım saat sonra aslında bunun fiziksel bir açlık olduğunu fark ettim ve yemek yedim. Modumun düşüklüğü devam etti bir süre ve gerçekten Kardelen’in dediği gibi davranmaya çalıştım ve sürekli duygular dalga gibidir gelirler ve giderler dedim kendi kendime. Daha sonra dışarı çıkmam gerekiyordu ve arabada dayanamadım ağladım. O kadar rahatlamış hissettim ki. Daha sonra da bunaldığımda yapılacaklar listemde yüksek sesle müzik dinlemek vardı ve aklıma o geldi, müziği açtım sözlerini söyledim ve o kadar rahatladım ki anlatamam size.. Hayatımda ilk defa çözüm bulmak için abur cubur yemediğim ya da içki içmediğim ve sonrasında da pişmanlık duymadığım için o kadar mutlu oldum ki. Bazen programda başarısız oluyormuş gibi hissediyor olabilirsiniz ama aslında farkında olmadan bir şeyler büyük ya da küçük değişmeye başlıyor ve gerçekten gösterdiğimiz çaba boşa gitmiyor!

2019 tarihleri:

6 Mayıs

10 Haziran

İlerleyen zamanlarda yeni tarihler açıklanacaktır

Sağlam Temeller ücreti 400₺+KDV (472₺)

Sağlam Temeller PLUS’ın ücreti 1240₺+KDV (1463₺)

Bir kere kayıt olduktan sonra tüm içeriğe 1 yıl boyunca erişim sağlayacaksınız. Aynı zamanda büyüyen Facebook komünitesine ömür boyu erişiminiz olacak. Yalnızca Sağlam Temeller üyelerine açık olan bu grupta ve canlı yayınlar grup bittikten sonra da devam edecek.

Yasal açıklama

Eğer yeme bozukluğu yaşadığınızdan şüpheleniyorsanız bir psikiyatra başvurmanızı öneririm. Doktorunuz eğitime katılmanızda bir sakınca görmediği takdirde kayıt yaptırabilirsiniz. Eğer program boyunca yeme bozukluğu tetiklediğini düşünürseniz lütfen benimle en kısa zamanda iletişime geçin ve ihtiyacınız olan yardımı almanız için gerekli aksiyonu alalım. Bu eğitimin amacı yeme bozukluklarına karşı medikal yaklaşımın yerini tutmak değildir.

Programa ön-kaydınızı bırakmak için aşağıdaki kayıt linkine tıklayabilirsiniz. Kesin kayıt ödemeyi tamamladığınızda olacaktır.
Kayıt