Kayıt için kalan süre
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec
Doluluk

Duygusal Yememe Eğitimi – WhatsApp Grubu

Duygusal Yememe Eğitimi (Eski ismiyle Sağlam Temeller Programı) bir davranış değiştirme programıdır. “Battı balık yan gider”, “Bir defadan ne olacak ki”, kilo verip geri alma, stresle yeme, duygusal yeme gibi psikoloji temelli yeme davranışlarını düzenlemeyi amaçlar. Herhangi bir beslenme programı ya da diyet ile uygulayabileceğiniz alışkanlıklar öğretir. Bu bir motivasyon grubu değildir bir eğitim programıdır. Motivasyon grup üyelerinin birbirlerine sağladıkları bir yan üründür.

Program 5 hafta, 9 adımdan oluşmaktadır ve her adım için açıklayıcı video linki paylaşılır. Her gün online takip edilir. Programının her adımında katılımcının grupta paylaşımları üzerinden yönlendirme sağlanır. Her gün sonunda davranış yoklaması alınır ve hafta başında da yoklamalar raporlanır. Ayrıca ilerlemenizi ölçmek için bir defa grup başında bir defa da grup sonunda olmak üzere ölçek yollanır, 5 hafta sonunda ilerlemeniz yorumlanır, sizinle paylaşılır.

Diyet ya da motivasyon hesaplarında paylaşına WhatsApp grupları ile aynı şey değildir. Yeme listesi yok, ne yediğinizi paylaşmanız dahi gerekmiyor. Amacımız size daha az yedirmek de değil, amacımız sizi daha iyi hissettirmek. Programın adımları sayesinde siz isteyerek yeme davranışınızı düzenleyecek, pişmanlık, duygusal yeme ya da binge’leri azaltacak ya da kaldıracaksınız. Bir diyet programı olmamasına karşı programa aktif katılanların kilosunda düşüş oluyor. Ama birincil motivasyonunuz kilo vermek ise size bu grubu tavsiye etmem. Ama motivasyonunuz kilo al-ver-al döngüsünü kırmak ise, binge ya da duygusal yeme davranışlarından kurtulmak ise sizi gruba beklerim.

Sağlıklı beslenme konusunu araştırdıkça “Aslında iradesizlik olayı değil bu iş, şeker ve karbonhidrat gibi insülini fırlatıp sonra da dibe vurduran besinler yemenin engellenemez sonucu” diye düşünmeye başlamıştım. Ama hâlâ eksik olan birşeyler vardı. Teoride süper olup, uygulamada başarısız oluyordum. Diyetisyen ile de çalışmama rağmen bir süre sonra aynı noktaya geliyordum. Bu işin tamamen psikolojik olduğunu düşünmeye başlamıştım ki Kardelen Hanım ‘ın postlarıyla karşılaştım ve SAĞLAM TEMELLER programına katıldım. Bu program ile farkındalığım çok arttı beni başarısızlığa iten davranış ve düşünce şekillerini, beynimi nasıl eğitmem gerektiğini öğrendim. Daha yolun başındayım ama ilk kez bu kadar umutluyum ve sonuçlarını görmeye başladım. Daha emin ve kalıcı adımlarla ilerliyorum.
EsEr
İyi ki OFyeyi öğrendim, böylece buzdolabinin önünde biten dalgalanmalarim azaldi…. Bu programa katildim ve duygusal yemenin sadece benim problemim olmadigini gördüm. KKK’nin kullandikca guclendigini ogrendim:) Bu programa katildim ve gercekten acikmayi tekrar hatirladim. Spor ve beslenmenin bir butun oldugunu tekrar hatirladim.
Tülay U.
Ben iyi ki burda olmuşum , katılmışım. Aslında herkesin az ya da çok bana benzediğini ,fiziksel zihinsel psikolojik problemler yaşadığını, bir parça şeyi yememek için zor dayandığını öğrendim yaşadım. Ben yavaş yemeyi ve oturarak yemeyi öğrendim İyi ki burda oldum💃💃Hepinizi sevdim Teşekkürler Kardelen
İyi ki OFyeyi öğrendim, böylelikle yiyeceklerle tıka basa dolu bir midedense, tadını alarak yediğim şeylerle daha hafif ama mutlu bir midem var. İyi ki bu programa katılmışım ve duygusal yememin önüne geçebilmişim. Stres, üzüntü, öfke gibi duygularımı fark edip yaşıyorum ve yemekle bastırmıyorum artık. İyi ki şeker tüketimimi azalttım, gün içinde sürekli inip çıkan ve beni bitkin düşüren bu haldense, daha dengeli bir kan şekeri düzeyim var artık. Her an şekere ihtiyacım varmış gibi hissetmekten kurtuldum. İyi ki KKKyı her kullanışımda daha da güçlendirdiğimi öğrendim, bu sayede bir seferden bir şey olmaz’ın arkasına sığınmıyorum ve önüme gelenleri daha net geri çevirebiliyorum. İyi ki bu yola girmişim, ne zaman ne yiyeceğimi belirlemenin hayatımı ne kadar kolaylaştırdığını görmüş oldum. İyi ki fiziksel aktivitemi artırdım, böylece kendimi daha dinç ve aktif hissediyorum. Salgılanan endorfinle mutlu hissetmem de bonus 🙂 İyi ki bu programı oluşturup bizimle değerli bilgilerini paylaştın 🙂 @Kardelen (Habit Lab) İyi ki sizler de katıldınız ve birbirimize destek olduk bu süreçte, teşekkürler herkese :))

Hafta içi her gün 10:00-19:00, hafta sonu 11:00-18:00 arası aktif grup.

Katılımcıların 5 hafta boyunca programa devam etmesi beklenir.

Programa kayıt yaptırdıktan sonra ücret iadesi yoktur, programdaki herkesin ödemeyi tamamlaması beklenir. Katılımcının programa devam edememesi durumunda bir defaya mahsus üyeliği bir sonraki gruba aktarılabilir.

WhatsApp üzerinden birebir çalışma içermez.

5 hafta süreli. Toplam 350₺ +KDV.

Son kayıt 3 Ekim. Program başlangıcı 4 Ekim. Kontenjan sınırlıdır.
Kayıt