Bu program bir süreliğine kapalıdır. Yeniden açıldığı zaman duyuracağım. Haberdar olmak isterseniz aşağıdaki kayıt formunu doldurup iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz.

Sağlam Temeller: Beslenme – WhatsApp Grubu

  Sağlam Temeller Programı bir davranış değiştirme programıdır. “Battı balık yan gider”, “Bir defadan ne olacak ki”, kilo verip geri alma, stresle yeme, duygusal yeme gibi psikoloji temelli yeme davranışlarını düzenlemeyi amaçlar. Herhangi bir beslenme programı ya da diyet ile uygulayabileceğiniz alışkanlıklar öğretir. Bu bir motivasyon grubu değildir bir eğitim programıdır. Motivasyon grup üyelerinin birbirlerine sağladıkları bir yan üründür.

Program 4 hafta, 9 adımdan oluşmaktadır ve her adım için açıklayıcı video linki paylaşılır, online takip edilir. Programının her adımında katılımcının grupta paylaşımları üzerinden yönlendirme sağlanır. Her gün sonunda davranış yoklaması alınır ve hafta sonunda yoklamalar raporlanır. Ayrıca ilerlemenizi ölçmek için bir defa grup başında bir defa da grup sonunda olmak üzere ölçek yollanır, 4 hafta sonunda ilerlemeniz yorumlanır, sizinle paylaşılır.

Diyet ya da motivasyon hesaplarında paylaşılan WhatsApp grupları ile aynı şey değildir. Yeme listesi yok, ne yediğinizi paylaşmanız dahi gerekmiyor. Amacımız sizi daha iyi hissettirmek ve de takip etmek istediğiniz bir beslenme düzeni varsa bu davranışları hayata geçirmek için yöntem sunmak. Programın adımları sayesinde siz davranışlarınız üzerinde kontrolünüz olduğunu görecek, suçluluk, pişmanlık hislerini, duygusal yeme davranışını azaltacak ya da kaldıracaksınız. Bir diyet programı olmamasına karşı programa aktif katılanların kilosunda düşüş oluyor. Ama birincil motivasyonunuz hemen kilo vermek ise bu grubun bir başka diyet biçimi olmadığını vurgulamak isterim. Ama motivasyonunuz kilo al-ver-al döngüsünü kırmak ise, bir yeme programına sadık kalabilmeyi öğrenmek, yemeklerle olan duygusal karmaşayı hafifletebilmek ise sizi gruba beklerim. Davranışlarını değiştirmek için çaba harcamaya hazır herkes katılabilir. Yaşınız, kilonuz, kaç defa diyet yaptığınız ya da diyet yapmak isteyip istememeniz önemli değildir. Ancak “bir de bu diyeti deneyeyim” diyenlere tavsiye etmem. “Adımları uygulamaya hazırım” demeniz gerekli. Adımlar konusunda ayrıntılı bilgi burada.

Bu program size göre mi emin değilseniz buradan 10 soruluk bir teste ulaşabilirsiniz.

Puanınız 7 ya da daha yüksek ise bu grup tam size göre.
Puanınız 4-6 arasında ise programdan fayda görebilirsiniz, kayıt yapmadan önce soru açıklamalarını okuyarak karar vermenizi tavsiye ederim.
Puanınız 0-3 arasında ise bu grup size uygun görünmüyor.

Hafta içi her gün 19:00’a, Cumartesi 18:00’a kadar grupta aktif olarak yer alıyorum, sorularınızı cevaplıyor adımlarda yol gösteriyorum. Benim online olmadığım zamanlarda gruplarda etkileşim devam ediyor.

Katılımcıların 4 hafta boyunca programa devam etmesi beklenir.

Kesin kayıt ödemenin yapılması ile gerçekleşir.

Ödeme programa başlamadan önce alınır, ödemesini tamamlamayan katılımcının kaydı bir sonraki gruba aktarılır. Program başladıktan sonra ücret iadesi yoktur, programdaki herkesin ödemeyi tamamlaması beklenir. İlk hafta içerisinde katılımcının programa devam edememesi durumunda, bir defaya mahsus üyeliği bir sonraki gruba aktarılabilir.

WhatsApp üzerinden birebir çalışma içermez.

Katılımcının grupta katılım sağlamaması, grup ortamında ya da özelden iletişime geçmemesi, atılan mesajlara cevap vermemesi durumunda, ilk önce uyarı alma ardından da gruptan çıkarılma ihtimali mevcuttur.

Yeni program açılacağı tarih belli olduğunda ilan edilecektir.
Kayıt